Acun Ilıcalı’nın yeni dijital platformu EXXEN 1 Ocak’ta dijital platform olarak yayına başladı. Bir başka Acun Medya yapımı olan Yetenek Sizsiniz Türkiye programının isminin de belirlenmesinde rolü olan Ali Taran’ın önerisiyle, platformun adı Exxen olarak belirlendi. Platform için 1.500 kişilik bir ekip oluşturuldu. Acun Ilıcalı tarafından platformun ücretsiz seçeneğinin olmayacağı, reklamlı ve reklamsız olmak üzere ücretli iki paketin olacağı belirtildi. Platformun yıllık bütçesinin ise 900 milyon TL olacağını açıkladı.

TV ekranından izlenmeyen Exxen aylık ve yıllık abonelik ücretleri bulunuyor. Aleyna Tilki-Cemal Canseven’in başrollerinde yer aldığı Bu Benim Masalım, Youtube’da yayınlanan ve kısa sürede büyük bir hayran kitlesine ulaşan Hasan Can Kaya ile Konuşanlar gibi birçok yerli içerik platformda yer alıyor.

Exxen’de reklamlı olarak yayınlanan içerikler için aylık 9.90 TL ücret gerekiyor. Reklamsız üyelikte ise aylık 19.90 TL ücreti var. Yıllık olarak reklamlı içerik ise 99.90 TL. Yıllık reklamsız üyelik ise 199.90 TL.

Buraya üye olmak için bilgisayarınızdan www.exxen.com.tr adresini ziyaret ederek yeni hesap oluşturabilirsiniz. Exxen Apple Store’da ve Play Store’da yer alıyor. Exxen yazıp aratılarak mobil cihaza indirilebilir. Exxen uygulamasını bilgisayardan izlerken TV’ye HDMI kablosu ile bağlantı aracılığıyla izlenebiliyor.

kalitesiz içerik üretirlerse sadece Enes Batur ve diğer youtuber fanlarından öteye gidemeyecekler.

İlk başta Ar-Genin eksik olduğunu düşünüyorum. Çünkü ilgi çekmek için Youtuberları toplamışlar fakat kimse 9 lira reklamlıya, 19 lira reklamsıza vermez. Amazon Prime reklamsız 8 lira ve daha çok ve daha kaliteli içerik var.  Acun’ un bu site için 40 lira olmalıydı dese de bu fiyatlar başlangıca göre çok pahalı.

İçerikler yetersiz. Sadece Acun Medya’ dan çıkan diziler var. Eğer dışarıdan dizi veya film almazlarsa her ne kadar çoğu izleyici ilk başlarda merak için 500 bin üye toplasalar da sonralarda üye çekmekte zorlanabilirler. Ayrıca içeriklerin çoğu kalitesiz. Sihirli Annem’ in efektleri 15 yıl öncesinin efektlerinden daha kötü. 

Siteye baktığımız zaman Anasayfa şablonu amatör duruyor. Site tasarımı kötü ve butonlar doğru düzgün çalışmıyor. Cep telefonu aplikasyonları başarısız ve doğru düzgün çalışmıyor. Güvenlik açıkları var. Daha şimdiden dizileri internete düşmüş durumda. Üye olmak ve üyeliği iptal etmek zor. İptal etme konusunda insanlar zorlandı.

Sonuç olarak ilk başlarda insanlar üye olsalar da daha sonralardan kalitesiz içerik üretirlerse sadece Enes Batur ve diğer youtuber fanlarından öteye gidemeyecekler.

Emojiyle Tepki Verin!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Benzer Yazılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.